Położenie danej miejscowości z pewnością wpływa na to, czy jest ona turystycznie atrakcyjna dla ludzi, czy też nie. Idealnym przykładem jest Zakopane, które rocznie przyciąga całe rzesze turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata, którzy chcą podziwiać dziką górską przyrodę w połączeniu z tym, co człowiek stworzył własnymi siłami, czyli prężnie rozwijające się miasto pod każdym względem gospodarczym. Miejscowość, która aspiruje do miana atrakcyjnego turystycznie powinna zatem mieć doskonałe warunki do noclegu, jak i oferować atrakcje, które w jakiś sposób sprawiają, że jest ona unikalna i nigdzie indziej nie można ich znaleźć. Warunki naturalne sprzyjają temu całkowicie. Przykładem, który w pełni oddaje powyższe warunki jest mała wioska Międzygórze, położona w województwie dolnośląskim, u stóp Sudetów [można przeczytać na Wikipedii].

 

Piękno tej miejscowości jest na pewno niepowtarzalne, a mimo tego, że jest ona wyjątkowo mała i mało znana na tle innych większych miejscowości turystycznych, bardzo chętnie wybierają ją ludzie, którzy chcą spędzić wolny czas w otoczeniu pięknej i surowej przyrody, ale również w wygodnym hotelu regenerować siły na dalsze zwiedzanie, ale przede wszystkim odpocząć od codziennych problemów i zmagań z rzeczywistością. Ta miejscowość oferuje wyjątkowo dużo swoim mieszkańcom, a jeszcze więcej tym, którym zdecydują się ją odwiedzić.

Osoby, które lubią górskie wycieczki i aktywny wypoczynek z pewnością będą zachwycone, nieważne czy podróżują sami, czy z dziećmi, bowiem dla dzieci również przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji, które umilą im czas i sprawią, że nie będą marudzić znudzone długimi pieszymi wędrówkami po okolicznych górach i lasach. To właśnie wyjątkowe położenie Międzygórza sprawia, że turystycznie jest ono tak bardzo atrakcyjne. Ponadto znaczącą cechą tej miejscowości jest to, że mała ilość turystów przybywa tam na wakacje, mając do wyboru tak wiele innych większych miejscowości. Dzięki temu unikniemy zgiełku i hałasu, który towarzyszy na przykład turystom w Zakopanem i zamiast wypocząć i cieszyć się ciszą, muszą przepychać się w tłumach innych turystów i walczyć o bilety wstępu do atrakcji.

By znaleźć pokój, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „noclegi Międzygórze” [lub skorzystać z bazy Meteor]. Na pewno bez problemu zabukujemy odpowiadające nam lokum, by spokojnie móc zwiedzać okoliczne atrakcje. Trzeba przyznać, że baza noclegowa tej miejscowości jest bardzo dobrze zorganizowana i przygotowana na przyjęcie turystów.

  1. AskQ my byliśmy z dziećmi w Międzygórzu i po prostu chodziliśmy po szlakach turystycznych, takich najłatwiejszych i nie zbyt męczących dla dzieci, dzieciom się podobało i nie marudziły, ani nie narzekały na nudę :)

  2. Nareszcie Międzygórze – z niecierpliwością czekałam na wasz wpis o tym miejscu i w końcu się doczekałam :) uwielbiam waszego bloga :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>