Sztutowo to malownicza miejscowość położona w województwie pomorskim. Zajmuje część obszaru Żuław Wiślanych. Jest także siedzibą gminy Sztutowo. To niewielka, kameralna miejscowość, gdzie cieszyć się można ciszą, spokojem i dostać wielką dawkę kontaktu z dziką naturą. Największą atrakcją jest tutaj Zalew Wiślany. To przepiękne krajobrazy, ale także wiele możliwości skorzystania z atrakcji turystycznych, jakie oferuje Sztutowo dzięki swej lokalizacji w pobliżu Zalewu Wiślanego.

Jedną z takich atrakcji jest możliwość wzięcia udziału w rejsie po Zalewie Wiślanym statkiem Marit. Zobaczenie panoramy miasteczka z zupełnie innej perspektywy to duża przygoda, zwłaszcza dla najmłodszych. Na statku czekają niezwykłe niespodzianki. Bilety nie są zbyt drogie, dlatego każdy może pozwolić sobie na rejs. Wycieczki odbywają się w weekendy w maju i czerwcu, a w czasie wakacji oferowane są prawie każdego dnia. Statek pływa od godziny dziewiątej aż do zachodu słońca. Wieczorne rejsy są wyjątkowo piękne, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie.

W Sztutowie znajdą coś dla siebie także miłośnicy leniuchowania podczas wakacji. Niedaleko znajdują się piaszczyste, szerokie i czyste plaże, które w sezonie są strzeżonymi kąpieliskami. Dzięki temu, że nie ma tu tłumów turystów, można odpocząć na czystej plaży, licząc na odrobinę prywatności. To właśnie domena tego miejsca. Dzięki dogodnej lokalizacji w sąsiedztwie z większymi miejscowościami turystycznymi nie trzeba się martwić o brak atrakcji, a jednocześnie wypoczynku nie zakłócają tłumy turystów.

Aby spędzić tu wakacyjny czas z rodziną i przyjaciółmi, trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji noclegów. Baza noclegowa [dostępna na ] jest co prawda wystarczająca na potrzeby tak niewielkiej miejscowości, jednak w sezonie letnim znacznie się uszczupla. Sztutowo to przede wszystkim kwatery prywatne i pensjonaty cieszące się pozytywnymi opiniami przyjezdnych. Dobrze rozwinięte są także punkty usługowe i gastronomiczne. Okoliczne restauracje oferują pyszne, regionalne posiłki, w których królują potrawy ze świeżych ryb, przywiezionych prosto z morza. Odbywają się tutaj także liczne imprezy rybackie oraz inne tego typu wydarzenia. Warto też kupić pamiątki w okolicznych straganach, gdzie dostać można także coś smacznego do jedzenia. Warto zarezerwować miejsce noclegowe już dziś.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>