autor: Adam

Idealnym miejscem, gdzie uzyskać pieniądze na start swojego biznesu, wyszukać partnera biznesowego, uzyskać ogólne wsparcie dotyczące startu swojego biznesu, uzyskać środki unijne w ramach Programu 3.1 PO IG albo też można znaleźć inwestora finansowego są akademickie inkubatory przedsiębiorczości. Szczególnie ciekawą propozycją jest opcja uzyskania funduszy unijnych z Programu 'Innowacyjna Gospodarka' w ramach działania 3.1 – 'Inicjowanie Działalności Innowacyjnej'.
Finalnie dojrzałem do myśli, że najwyższy już czas, by założyć swoją własną firmę. Własny biznes to duże ryzyko lecz przede wszystkim świetny pomysł na biznes na starcie po to, by cały plan się udało. Przy odrobinie szczęścia wcale nie potrzeba inwestować bardzo pokaźnych środków finansowych. Podstawa to profesjonalnie oraz rzetelnie przygotowany biznesplan. Plan biznesu to dokument, jaki prezentuje koncepcję i strategię planowanego biznesu, jak również mówi o budżecie i zaszeregowaniu poszczególnych fragmentów środków na przedsięwzięcia różnego typu.
Załóżmy, iż masz już pieniądze na start a także wiesz już, na czym będzie polegać twój biznes. Okazuje się jednak, że masz zbyt mało funduszy na prowadzenie biznesu w dłuższym horyzoncie czasowym zanim własna firma zacznie zarabiać na siebie. Wysuwasz wniosek, że potrzebny ci jest inwestor finansowy z grubym portfelem. Nie jest to zbyt dobra informacja, gdyż rodzi ona dalsze problemy oraz komplikacje. Im bardziej twoja inwestycja wymaga środków finansowych tym trudniej będzie ci znaleźć oraz namówić do tej inwestycji potencjalnego inwestora.
Dobrym pomysłem na znalezienie ciekawego planu jest uruchomienie internetu a następnie wpisanie do wyszukiwarki Google frazy: 'szukam inwestora'. Po chwili pojawi się cały szereg stron www, na których można zapoznać się z case study działających już biznesów albo też odnaleźć pomysły na ciekawy startup biznesowy.
Mam już dość tyrania w koncernie na etacie. Gdy byłem młody praca w dużej firmie stanowiła dla mnie duże wyzwanie. Byłem bardzo zadowolony z tego, że przeszedłem przez złożoną procedurę rekrutacyjną a następnie powołano mnie do pracy w korporacji Ernst&Young spośród tysięcy innych osób. Wydawało mi się to w tamtym okresie gigantycznym personalnym osiągnięciem. Straciłem w korporacjach kilkanaście lat skacząc z jednej do drugiej za wyższymi zarobkami oraz większymi wyzwaniami.
tagi: biznes, pieniądz, przedsiębiorstwa
Inne informacje
Mapa serwisu: Czerwiec 2011 | Kwiecień 2011 |