Piękne miasto położone na Dolnym Śląsku, znane z wielu zabytków i pobliskiego parku krajobrazowego co roku przyciąga wielu zwiedzających. To właśnie Lwówek Śląski, miejscowość, w której znajduje się dobrze rozwinięta oferta noclegów oraz mnóstwo historycznych obiektów. Z pewnością warto tu przyjechać na kilka dni, aby obejrzeć zarówno miasteczko, jak i malowniczą okolicę doliny Bobru.

Podczas wędrówki uliczkami miasta każdy może przespacerować się wzdłuż obronnych murów, w których zachowały się elementy wiekowych fortyfikacji i wieńczących je baszt. Znajduje się tu atrakcyjny miejski ratusz, powszechnie uznawany za jeden z najpiękniejszych budynków tego typu w kraju. Warto zobaczyć także kościół i klasztor franciszkański, kapliczkę z freskami dedykowanymi tematyce drogi krzyżowej oraz wspaniałą maryjną świątynię ze starą chrzcielnicą. Nie brak tu także pałaców, takich jak klasycystyczny gmach dynastii Hohenzollernów, który niegdyś w zimie odwiedzał książę Konstantyn czy renesansowy pałacyk w Płakowicach. Dzisiaj te obiekty pełnią rolę użytkową jako siedziba władz oraz miejsce mieszkalne.

Warto popatrzeć, jak przez wieki zmieniały się style w architekturze, wpływając na zmianę wystroju starych budowli podczas ich przebudowy. Klasyczne elementy dekoracyjne tych stylów stosuje się do dzisiaj, a wiele z niech jest szeroko rozpoznawanych wśród zwiedzających. Ciekawostką charakterystyczną dla okolic Lwówka są niezwykłe skałki z piaskowca. Wiele z nich występuje w tutejszej Szwajcarii Lwóweckiej, w której spacery, ścieżkami wiodącymi wśród tajemniczych struktur oraz pikniki przy tej przyrodniczej atrakcji cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców miasta.

Jeszcze więcej formacji skalnych można znaleźć na zboczach Góry Szpitalnej. Wyryto na nich liczne znaki, stosowane przez ludzi, którzy niegdyś poszukiwali tu rud metali oraz kamieni szlachetnych. Na rynku miasteczka znajdują się liczne restauracje, kafejki i puby, w których turyści mogą napić się i przekąsić co-nieco po intensywnym dniu pełnym wrażeń. W sezonie odbywają się tu również liczne festyny i imprezy. Warto zarezerwować tu sobie noclegi, Lwówek Śląski jest bowiem miejscowością niezwykle urokliwą, leżącą wśród atrakcyjnych formacji z piaskowca i pełną starych kościółków i pałacyków, które nadają jej niepowtarzalny klimat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>