Czy Łeba to tylko plaża i kąpiele słoneczne? Oczywiście, że nie. Łeba mimo, iż jest niewielkim miastem, w szczycie sezonu tętni życiem. Dzięki temu jest to jedno z najbardziej popularnych miast wypoczynkowych, do którego przyjeżdżają wczasowicze zarówno z kraju jak i zza granicy. Doskonale przygotowana baza noclegowa sprawia, że można tu znaleźć noclegi tanie i drogie, komfortowe i niewielkie, ale czyste. Jednym słowem – pokoje w Łebie to propozycja dla każdego bez względu na wiek i możliwości finansowe.

Rodziny z dziećmi chętnie odwiedzają Łebę z uwagi na to, że każdego roku mogą tu znaleźć mnóstwo atrakcji przygotowanych właśnie dla dzieci. Jedną z nich jest wystawa motyli, dzięki której również dorośli mogą poznać nowe gatunki, których trudno szukać w miejskich parkach. Dzieci w każdym wieku ucieszy także wizyta w tutejszym Parku Dinozaurów, który uczy, pokazuje i przenosi oglądających w zupełnie inny świat. Łeba to także miejsce, gdzie każdego roku w okresie letnim odbywa się szereg koncertów gwiazd. To dobry moment na odprężenie i poczucie prawdziwie wakacyjnego nastroju niezależnie od pogody.

Jeśli mowa o plaży, nie sposób nie wspomnieć o ruchomych wydmach, które wyróżniają Łebę od innych miejscowości położonych nad Bałtykiem. „Gołym” okiem można zaobserwować, jak wydmy zmieniają swoje położenie pod wpływem wiatru, który wywiewa drobinki piasku z ich szczytu. Taki widok to niezapomniane doświadczenie, z uwagi na to, że niewiele jest takich miejsc, gdzie można zobaczyć podobne zjawisko. Pewnie dlatego jest to unikatowa atrakcja.

Będąc w tak popularnej, nadmorskiej miejscowości nie można sobie również odmówić skosztowania świeżo złowionych i usmażonych ryb. Tradycja połowów w Łebie jest silnie zakorzeniona, dlatego z urlopu w tym magicznym miejscu można wrócić z całkiem pokaźnym zapasem świeżych lub wędzonych ryb. Również wędkarze będą zadowoleni z pobytu w Łebie. Na pobliskim jeziorze organizowane są rejsy, podczas których można miło spędzić czas, słuchając opowieści tutejszych rybaków i towarzysząc im podczas połowów. Rejsy po Bałtyku to także okazja do nurkowania pod czujnym okiem instruktorów, którzy organizują także profesjonalne kursy dla początkujących.

Noclegi w Łebie to najlepszy wybór na wypoczynek niezależnie od pory roku i pogody. To miejsce gdzie możesz wypoczywać jak chcesz i kiedy chcesz, czyli idealny pomysł na wypady nie tylko te dłuższe, ale i krótkie – weekendowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>