Chcąc wyjechać na wakacje czy nawet na weekend możemy czuć się zagubieni w dużej ilości ofert kurortów wypoczynkowych. W sezonie letnim najczęściej decydujemy się na podróż nad morze. To jednak nie zapewnia nam ciszy i wypoczynku, gdyż zwykle nadmorskie miejscowości są oblegane przez tysiące turystów. Drugą opcją jest poszukanie mniej popularnych kierunków, małych wsi i osad, mających do zaoferowania alternatywę dla wód Bałtyku. Takie miejscowości to dobry wybór dla osób, chcących oderwać się od szarej codzienności, wielkomiejskiego gwaru, poszukujących raczej wytchnienia i intymności.

Jednym z miejsc, oferujących kameralną atmosferę jest Chmielno, wieś zlokalizowana w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego ( ➪wikipedia, więcej informacji). Dodatkowym atutem jest, że znajduje się to w województwie pomorskim, co umożliwia wypad nad morze na dzień lub dwa. Można też z powodzeniem korzystać z udogodnienia w postaci licznych jezior, znajdujących się w okolicy, zatem wszelkie sporty wodne nie są wykluczone, wręcz przeciwnie można stawiać tu swoje pierwsze kroki na każdym rodzaju deski. Istnieje tez możliwość żaglowania, a nawet wypłynięcia w krótki rejs jachtem, dzięki czemu w oryginalny sposób zwiedzimy okolicę.

Dodatkowo możemy poczuć się jak prawdziwy kaszub, kultywując tradycje, poprzez zażywanie tabaki, są nawet organizowane turnieje, propagujące tę używką. Najbardziej znanym uczestnikiem był Donald Tusk, który zajął w konkursie II miejsce. Możemy tez spróbować własnoręcznego lepienia garnków z gliny, taką rozrywkę poleca się zwłaszcza dzieciom, które z pewnością na długo ją zapamiętają. Sami możemy też spróbować, zabierając swoje dzieła do domu, które, jeśli posiadamy choć odrobinę talentu twórczego, mogą ładnie wyglądać na stole kuchennym i służyć nie tylko jako element użytkowy, ale też ozdoba.

Trzeba wspomnieć, że baza noclegowa w Chmielnie duża nie jest, jednak jest na tyle różnorodna, że każdy turysta znajdzie odpowiedni dla siebie pokój (➪noclegi Chmielno, więcej informacji). Dodatkowym plusem dla oszczędnych jest fakt, że można znaleźć nocleg już za 40 złotych za dobę, co jest naprawdę korzystną ceną. Pamiętajmy, że wybierając się w każdą podróż należy ją dobrze zaplanować. Zacznijmy od rezerwacji kwatery oraz przygotowania ciuchów na każdą ewentualność pogodową, tak byśmy nawet w deszczowe dni mogli korzystać z uroków okolicy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>